Lieky

B17

Vitamin B17 lieči všetky typy rakoviny. Nemá škodlivé vedľajšie účinky. Bežná chemoterapia (yperit) ničí celé telo a imunitný systém, zatiaľ čo B17 ničí len rakovinové bunky. B17 sa predáva aj pod názvom laetril a pichá sa do žily

B17 sa vyskytuje na severnej pologuli vo všetkom ovocí okrem citrusov. Najviac ho je v jadrách ovocia ako marhule, broskyne, čerešne, slivky, jablká. V jadrách marhúľ tvorí 2 % hmotnosti. Veľa ho obsahuje aj proso, pohánka, makadamové orechy, bambusové výhonky, fazule mungo, limské fazule, niektoré druhy hrachu, plody bazy čiernej. Obsah B17 v potravinách silne kolíše, aj o 100-ky percent. Ovocie musí byť pestované šetrne a nesmie byť priemyselne spracovávané.

B17 sa skladá z jednej molekuly hydrogenkyanidu (kyselina kanovodíková) a benzaldehydu (analgetikum) a dvoch molekúl glukózy. Vitamín je teda zložený z dvoch silných jedov, ktoré môžu mať smrtiace účinky, ale ich kombinácia v B17 je stabilná, chemicky neaktívna, nejedovatá. Môžu ho rozložiť iba enzým betaglukóza. Tento enzým je prítomný v celom tele, ale v miestach kde sú rakovinové bunky je v obrovskom množstve. Betaglukóza rozštiepi B17 v oblasti napadnutej rakovinou. Obe jedovaté látky sa sinergicky spoja a vytvoria 4-krát silnejší jed ako obe substancie v oddelenom stave. Vďaka selektivite nastane v rakovinovej bunke chemická smrť. Opačne pôsobí enzým rhodanesa, ktorý sa vyskytuje v ľudskom tele všade v malom množstve, okrem miest napadnutých rakovinou. Detoxikuje kyselinu kyanovodíkovú a oxiduje skupinu benzaldehydu. Vzniká neškodný thyokyanát a kyselina benzoová, ktoré sa vyplavia obličkami. To znamená že sa B17 zameria iba na miesta napadnuté rakovinou a nie na zdravé tkanivo.

Vitamin B17 v čistej forme zvanej Laetril nieje jedovatý a samovolné vylučovanie kyanidu nehrozí ani pri vysokých dávkách (až do 9 g denne) podaných do žíly. Vtedy je však potrebné pacientovi súčasne podávať aj zinok, ktorý slúži ako nosič vitamínu B17 a vitamín C, ktorý podporuje jeho účinok. Tiež každodenný prísun v miligramoch je veľmi jednoducho kontrolovateľný. Doporučuje sa denná preventívna dávka 50 až 200 mg pre každého, kto ešte rakovinou nemali a ani sa nevyskytla v jeho rodine. Pacienti, ktorí sa z rakoviny už vyliečili a osoby so zvýšeným rizikom ochorenia, by mali užívať 300 až 500 mg denne. POZOR! Vitamin B17 z prírodných zdrojov môže uvolniť hydrolýzou dopredu neznáme množstvo voľného kyanidu. Z tohoto dôvodu je nutné udržiavať dennú dávku pod hranicou prípadné toxicity, čo je napríklad 12 marhuľových jadier užitých v štyroch rozdělených dávkách, 3 jadrá každých 8 hodin. V črevách dochádza iba k čiastočnému rozkladu B17 na kyselinu kyanovodíkovú, mandelonitril, voľný benzaldehyd a prunasin. Vysoké procento Laetrilu se ďalej dostává do krvného obehu v nezměnenej forme.

Štatistika úspešnosti liečby v rôznych štádiách rakoviny:

 • neliečiteľné metastázy: B17: 15 %, klasické metódy: 0,03 %
 • ranné štádium rakoviny: B17: 85 %, klasické metódy: 1,5 až 18 %
 • prevencia: B17: 99.98 %. 0,02 % sú ľudia, ktorí boli dlhodobo v styku so silne rakovinotvornými látkami alebo radiácíou.

Príklady uskutočnenej liečby:

 • Neliečiteľný typ nádoru na ľadvinách veľlkosti vlašského orechu, depresie a strach zo smrti. Liečba 3 g Laetrilu denne v rozdelených dávkach, 6 jader sliviek albeo marhúľ každé 4 hodiny, kombinovaný enzýmový preparát, 4 g prírodného vitamínu C denne, štyri tablety vitamínu B15, prírodný vitamínový preparát, pol ananásu denne, tvrdá bezmäsová dieta. Následujúce týždne sa stav rapidne zlepšoval, hlavne psychicky. Chemoterapiu a rádioterapiu odmietol. Na snímku, ktorý následoval zhruba 8 týdňov po potvrdení nálezu, nebolo ani stopy po Grawitzovom nádore (zhubný nádor ľadviny). Živý po 6 rokoch, berie B17 denne.
 • Nádor na tvári veľkosti golfovej loptičky: 5 tabliet po 500 mg rozdelené do dávok, plus 3 marhuľové jadrá každých 5 hodín. Po 2 týždňoch sa nádor zmenšil a vznkol veľký otok, nádor začal mokvať a silne zapáchať. Ďalšie dni a týždne sa nádor zmenšoval a potom zmizol.

Zdroje:

Betulin

Je to lacný a účinný liek proti akýmkoľvek vírusom. Ale da sa lahko vyrobit ako tinktura, 3 diely alkoholu, 1 diel brezovej kory. Po troch tyzdnoch je to 2-4% roztok betulinu. Denna davka je 3x1 lyzicka tejto tinktury, najlepsie zamiesana do trochu mlieka.

Vrchná brezová kôra obsahuje do 30 % hmotnostných betulín a betulínovú kyselinu, ktoré sú antivirálne (HIV, chrípky), antimikrobiálne a silne protirakovinové. V krémoch je na exémy a kožné rakoviny. Účinné množstvo sa nedá kúpiť, ale dá sa ľahko vyrobiť doma. Betulin je alkoholorozpustný/tukorozpustný, betulinická kyselina čiastočne aj vodorozpustná. Výluh z vrchnej bielej brezovej kôry, napr. 1 diel vrchnej kôry a 3 diely čistého etylalkoholu dá výluh okolo 2,5 az 7,5% betulínu (priemer 4-5%), podľa druhu brezy a obsahu betulinu v jej kôre. Liečebná dávka je 1 gram rozdelený do 3 dávok za deň. 1 polievková lyžica suchého výluhu obsahuje asi 0,3 - 0,4 g betulínu. Výluh obsahuje aj trpké taniny, ktoré sfarbujú prášok do hneda. Prášok chutí dobre ak je priemiešaný do pohára mlieka.

PrílohaVeľkosť
breza.jpg52.54 KB

Chelátory

Chelácia je vyvedenie ťažých kovo z tela pomocou chemických zlúčenín zvaných chelátory. Ťažké kovy sa vylúčia močom (rozpustné vo vode) alebo stolicou (žlč, rozpustné v tukoch). Afinita je prioritná schopnosť viazať sa s kovmi. Ak sa v roztoku nachádzajú rôzne kovy, chelátor sa viaže najprv s kovmi, ktoré majú vyššiu afinitu. Ak chelátor zreagoval s kovom s nižšou afinitou a stretne sa s atómom kovu s vyššou afinitou, tieto kovy si vymenia miesto. Akýmkoľvek chelátorom nemožno odstrániť akýkoľvek kov z tela. Cheláciu podporuje teplo.

Chelátory:

 • EDTA
  • klesajúci rad afinity: Fe3+ , Hg2+ , Al2+ , Ni2+ , Pb2+ , Co2+ , Fe2+ , Zn2+ , Cd2+ , Mn2+ , Mg2+ , Ca2+
  • odporúčaná dávka: 250 mg pre dospelého, viac ako 3 g/deň môže poškodiť obličky, pre deti 2,5 mg na 1 kg hmotnosti
  • účinok: za 1 deň
  • odporúčania: nalačno alebo s jedlom
  • liečba: 1 dávka denne, každý druhý deň, maximálne 3 x do týždňa, keď začnú bolieť kĺby treba prestať brať EDTA dokial prestanú bolieť, za pár mesiacov
 • DMSA
  • klesajúci rad afinity: Pb, Fe, Hg, Cd, As, Bi, Sn, Ni
  • odporúčaná dávka: 100 mg pre dospelého, pre deti staršie ako 3 roky 1-2 mg na 1 kg hmotnosti
  • účinok: za 4 hodiny
  • odporúčania: nalačno najskôr hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, zapiť vodou a o pár hodín vypiť pár pohárov vody, aby bol moč riedky, pretože v hustom kyslom moči sa rozkladá a hrozí zamorenie močového mechúra a neskôr jeho bolesti a potrebu stále močiť, odmorenie mechúra sa robí ďalšou dávkou DMSA. Funguje aj spolu s jedlom, ale slabšie.
  • liečba: závisí od stupňa otravy. Opakovať: 1 dávka denne po dobu 2 týždňov, potom 1 týždeň prestávka. Vyliečenie po niekoľkých rokoch.
 • flavonoidy - sú chelátory v rastlinách. Majú za úlohu zachytiť kovy z pôdy, a dajú sa použiť aj na liečenie.. Sú to zlúčeniny odvodené od polyfenolov, resp. heterocyklov flavonu. Obvykle sú to farbivá. Je známych viac ako 20 000 flavonoidov. Rastliny môžu obsahovať rôzne flavonoidy, a ich liečivý účinok sa sčítava vo forme percenta liečivej dávky. Príklad flavonoidov:
  • Antokyanín E163 je prírodné farbivo, má červenú farbu v kyslých plochoch, modrú v zásaditých. Dostatok ho je v borievkach, ostružinách, čiernych ríbezliach, červenej kapuste, červenej repe, višniach, menej v čerešniach, jablkách... Účinná dávka je 200 mg, ktorá sa nachádza v 100 gramoch čučoriedok, 170 gramoch čierneho hrozna, 300 g červenej repy, 500 g jahôd alebo malín.
  • Kurkumín E100 je žlté farbivo, nachádza sa vo vegete. Rozpúšťa sa v tukoch, nerozpúšťa sa vo vode. Rozpadáva sa v črevách a pri pečení. Treba ho treba brať spolu s piperínom, ktorý je v pepri, ktorý zabráni jeho rozpadu na niekoľko hodín.
  • Beta-karotén je žlté farbivo, nachádza sa napríklad v paprike, mrkve, cukinách. Účinná dávka 200 mg je v 10 kg mrkvy, 10 kg papriky, 1 kg sušenej papriky.
  • Lykopén je červené farbivo v paradajkách. Je 10 x účinnejší ako beta-karotén. Účinnú dávku 20 mg obsahuje 1 kg paradajok alebo 100 g pretlaku.
  • Pektín sa nachádza v ovocí (jablká, slivky, citrusy) a zelenine (mrkva, zemiaky). V priebehu trávenia sa pektín mení na kyselinu galakturonovú, ktorá má schopnosť viazať niektoré ťažké kovy a vytvárať s nimi nerozpustné soli, ktoré sa vylučujú z organizmu stolicou. Takto zabraňuje vstrebávaniu a reabsorbcii ťažkých kovov v čreve. Nezrelé plody obsahujú viac pektínu. Napríklad 1 kg jabĺk obsahuje 15 g pektínu, na prevenciu stačí zjesť 2 jablká denne, pri silnejšj otrave treba 1 kg jabĺk denne, lepšie je piť jablkovú šťavu. http://www.fresh-fit.sk/ovocne-stavy/jablkova-stava/ .
  • Quercetin sa nachádza napríklad v: jablká, cesnak, cibuľa, farebné ovocné šupky, červené hrozno, čierne ríbezle a plody čiernej bazy.
  • Alicín vzniká po rozdrvení cesnaku v reakcii s kyslíkom, celý cesnak nesmrdí. Alicín vytrháva škodlivé kovy z väzieb v tele, je to chelátor, avšak nestabilný, v tele sa rozpadáva. Môže dočasne zhoršiť zdravotný stav. Pre úspešnú liečbu ho treba kombinovať so stabilným chelátorom.
  • EGCG sa nachádza sa v čaji. Čím je čaj viac oxidovaný (fermentovaný) tým je menej účinný. Najúčinnejší je biely čaj, menej účinný zelený a neúčinný hnedý čaj.
  • Triptofan zvyšuje hladinu tzv. hormónu dobrej nálady mozgu - serotonínu. Nachádza sa v kakau. Čokoláda obsahuje aj fenylethylamín, patriaci do kategórie povzbudzujúcich prostriedkov. Jeho prítomnosť napomáha zvyšovať aktivitu tých častí mozgu, ktoré kontrolujú našu schopnosť sústrediť sa. Toto prekrvenie aj spomaľuje starnutie mozgu.
  • Artemisinin ACT
  • Bromelín je enzým v ananásoch. Tepelná úprava enzym zničí. http://www.kamilo-culinaria.cz/2009/05/01/ananas/lang/cs/
  • Menthol je v mäte piepornej.
  • Glukozinolát - kareláb, ružičkový kel (240 mg/100 g)
  • Kyselina jablčná Dosť kyseliny jablčnej je v kyslých jablkách, plánkach. Je to slabý chelátor, vhodný len pri otrave olovom.
 • EPA a EDA sú nenasýtené masté kyseliny v rybom oleji.
 • Selén - je prvok ktorý sa viaže so škodlivými kovmi za vzniku skoro neškodnej látky. Čistý selén je v účinných dávkach sám o sebe jedovatý, preto ho možno prijímať len bezpečne viazaný, napríklad na cisteín v selénových kvasnisiach. Účinná dávka je 2 mg pár krát za týždeň. Selén je v tele súčasťou enzýmu glutatiónperoxidázy, chrániaceho telesné tkanivá pred poškodením voľnými radikálmi. Bez selénu by ľudský organizmus nerástol a nerozmnožoval sa, pečeň by neplnila svoju funkciu a netvorili by sa ani dôležité hormóny.
 • Laktoferín je bielkovina v mlieku (glykoproteín) typu chelátor. Kravské mlieko ho obsahuje 200 mg na 1 liter, materské alebo ovčie 10x viac. Rovnaké množstvo je aj v srvátke alebo žinčici.

D3

Vitamín D3 sa tvorí v koži pri opaľovaní pôsobením slnečného ultrafialového žiarenia štiepením derivátu cholesterolu. Ľudské telo vie vyrobiť 10.000–12.000 IU = 2,5-3 mg (1 mg zodpovedá 4000 IU) pri 30 minútovom letnom opaľovaní. Svetlá pleť sa má opaľovať 10-15 minút aby sa nespálila, pričom vytvorí dostatok D3. Čím je pleť tmavšia, tým je lepšie chránená pre UV žiarením, ale tým aj dlhšie vyrába D3. Zásoba vitamínu D z letného opaľovania stačí na 2 – 4 mesiace. Od 40° zemepisnej šírky je v zime nedostatok UV B žiarenia. UV A žiarenie opáli pleť do hneda, ale netvorí vitamín D. S pribúdajúcim vekom sa znižuje schopnosť organizmu syntetizovať vitamín D. Niektoré očkovacie látky blokujú tvorbu vitamínu D.

V zime sú zdrojom D3 ryby (olej z rybej pečene [treska, platýz], sleď, sardinka, losos), menej ho je v mäse, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch. Rastlinnými zdrojmi sú opálené (hnedé) huby, napríklad vysušené na slnku, ďalej kvasnice, kakao, kokos, datle alebo rastlinné tuky a oleje, či obilniny umelo obohatené o vitamín D. Rajčiny obsahujú déčko len v lístkoch. Pri varení sa vitamín D3 znehodnocuje.

Vitamín D3 možno kúpiť ako potravinový doplnok (kvapky, guličky).

Účinky D3: hustota kostí a zdravie chrupu, imunitný systém, antikarcinogénne, lieči niektoré choroby kože (psoriáza), zvýšené dávky sú potrebné v tehotenstve, pri dojčení, v detstve a puberte. Odhaduje za zníženie výskytu rakoviny o 75 % pri dostatočnom príjme vitamínu D3. Niektoré mechanizmy protirakovinových účinkov D3 sú:

 • Inhibuje zastavenie G1/G0 buneného cyklu.
 • Stimuluje apoptózu.
 • Stimuluje diferenciáciu.
 • Reguluje tumorovou supresiu / onkogenézu.
 • Reguluje rastový faktor alebo receptory.
 • Je anti-angiogenický.
 • Inhibuje inváziu a metastáziu.
 • Je protizápalový, aj ako ochrana proti chemoterapii.

Zdroje:

Kremík

Kremík jeden z najdôležitejších stopových prvkov. V ľudskom tele sa vyskytuje najčastejšie vo forme kyseliny kremičitej, a v množstve asi 1 g. Je schopný viazať vodu, zlučuje sa s mnohými zlúčeninami a vytvára pevné štruktúry.

Funkcie:

 • tvorba kostí (spolu so zinkom a meďou), spojivových tkanív zdravých nechtov, kože, vlasov, podporuje zabudovávanie vápnika do kolagénovej matrice v začiatočnej fáze stavby kostí, chráni pred osteoporózou
 • udržuje pevnosť ciev, prevencia srdcovo-cievnych ochorení, zvyšuje pružnosť ciev a zabraňuje ich lámavosti
 • chráni pred alergiami
 • aktivuje fagocytózu (podobne ako selén), podporuje hojenie rán, lieči zápaly a posilňuje imunitný systém
 • tlmí škodlivý vplyv hliníka a chráni pred Alzheimerovou chorobou
 • chráni pred tvorbou močových kameňov a pred zápalmi močových ciest
 • chráni pred krvácaním pri liečení tuberkulózy pľúc a pri ich zápaloch
 • omladzuje a chráni telové štruktúry pred starnutím

Odporúčaná denná dávka:

 • deti: 20-30 mg
 • dospelí: 25-30 mg
 • nad 60 rokov: 30-40 mg

25 mg je v potravinách:

 • 300 g banánov
 • 80 g čerstvého špenátu
 • 400 g uhorky šalátovej
 • 17 g celé zrno ovos

Zdroje kremíka (mg/100g):

 • praslička roľná (3% až 16% = 3 000 až 16 000)
 • cibuľa (47)
 • ovos - celé zrno (425)
 • banán (7,8)
 • melón cukrový (8,2)
 • špenát (34)
 • uhorky (5,6)
 • paprika (6,7)
 • cesnak (47)
 • pažítka (14,3)
 • petržlenová vňať (12)
 • pór (14,4)
 • rajčiny (2,3)
 • šalát (16)
 • ríbezle červené (7,7)
 • ríbezle čierne (4,2)
 • šípky (9,4)
 • višne (5,1)
 • jačmeň, pšenica - celé zrno (8) a žito (9)

Obrusovaním pšeničného zrna sa kremík podstatne redukuje. U ostatných druhov zeleniny a ovocia sa obsah kremíka pohybuje od zanedbateľného množstva do 3,6 mg/100g.